Menu Zamknij

5a w Ważnym miejscu

Dnia 11.01.2023 klasa 5 a miała okazję odwiedzić siedzibę Fundacji „Ważni Ludzie” w Katowicach, która została założona, aby upowszechniać wiedzę o funkcjonowaniu osób niewidomych i niedowidzących w codzienności.

Całkowicie zaciemnione przestrzenie, zaaranżowane tak, by odzwierciedlić funkcjonowanie osób niewidomych w codzienności, w trakcie podróży, edukacji czy pracy, pozwoliły uczniom uzmysłowić sobie, że osoby niewidome odróżnia jedynie inny rodzaj percepcji, że są to ludzie ciekawi świata, mający swoje pasje, np. pływanie, strzelectwo pneumatyczne, bieganie.

Przejście ścieżką edukacyjną „Tajemnica Ciemności” pod opieką niewidomych edukatorów to zupełnie nowe i niezwykle ciekawe doświadczenie, które przygotowało nas nie tylko do pełniejszego zrozumienia świata bohaterki lektury pt. „Katarynka”, ale też nauczyło empatii. Dowiedzieliśmy się również, jak we właściwy sposób pomagać osobom niewidomym w codziennych sytuacjach.

Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że „Ważne miejsce” jest bardzo interesujące i godne polecenia

Alina Rostalska

Komentarze
Accessibility