Menu Zamknij

Kilka słów na zakończenie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie!
Szanowni Rodzice!
Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

Rok szkolny dobiega końca. Już widać metę. Wystartowaliśmy we wrześniu radośni, pełni energii, a przede wszystkim byliśmy razem. I nic nie zapowiadało zmian. Na finiszu jest inaczej, niż moglibyśmy przewidzieć… Bo takiego roku wcześniej nie przeżywaliśmy. To było nowe doświadczenie, prawdziwe wyzwanie, czas próby – dla nas wszystkich. Stanęliśmy wobec inności, pełni obaw o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich, koleżanek i kolegów, współpracowników i znajomych. Szkolne kontakty przeniosły się do świata wirtualnego, jednak rzeczywistość pozostała całkiem realna – prawdziwa była nasza praca, wysiłek, problemy, troski, ale też nauka, osiągnięcia, sukcesy…

Wszyscy uczyliśmy się poruszać po tym nowym świecie. Nie raz się potykaliśmy, nie raz dawała o sobie znać złośliwość rzeczy martwych, odbieraliśmy nauki, a zarazem dostawaliśmy nauczki. Błądziliśmy, a jednak zawsze znajdowaliśmy wyjście.

Drodzy Uczniowie, nigdy nie wątpiłem w Wasze możliwości – w ostatnim okresie udowodniliście, jak jesteście pracowici, dzielni, gotowi podejmować rozmaite wyzwania. Dziękuję Wam pracę i znakomitą postawę.

Szanowni Rodzice – bez Waszej żelaznej wytrwałości, świętej cierpliwości i głębokiego zrozumienia przejście przez ten trudny i wymagający czas, nie miałoby szans powodzenia. Konieczność zmiany organizacji dnia codziennego, prowadzenia domu, formy aktywności zawodowej, i jeszcze ta niepewność jutra… – należą się Wam słowa uznania i szacunku.

Nauczyciele zostali zmuszeni do zmiany miejsca pracy – stali się nauczycielami z oddali. Ich twarze i głosy na tle domowych ścian, przedmiotów i sprzętów – to dla Uczniów było coś nowego. Inwencja wielu, aby lekcje były atrakcyjne, zajmujące i pożyteczne, zasługuje na pochwałę i budzi podziw. Wykonywanie swoich obowiązków, połączone ze szczególną troską o zapewnienie Uczniom dobrze podanej wiedzy, nabycie wielu dodatkowych kompetencji, korzystanie z możliwości, jakie dają media elektroniczne – to wszystko złożyło się na edukację w nowych czasach. Wybaczmy Im wszelkie niedociągnięcia. Doceńmy starania i pomysłowość.

Wszystkim Wam dziękuję za ten rok – to była trudna szkoła w pełnym tego słowa znaczeniu. Kolejny raz przekonałem się, że stanowimy zespół zdolny do pokonywania trudności i przeszkód, gotowy do współpracy i budowania dobrego klimatu dla wspólnych działań, zespół ludzi wspierających się wzajemnie, służących doświadczeniem i pomocą. Uczniowie! Rodzice! Nauczyciele i Pracownicy! Jestem z Was dumny.

Teraz już przyszedł czas na odpoczynek od elektronicznej edukacji. Cieszmy się Wszyscy wakacjami. Uważajmy na siebie. Bądźmy uśmiechnięci, pomimo maseczek.

Dziś mówię Wam do zobaczenia z nadzieją, że spotkamy się w naszych szkolnych murach, na boiskach, bieżniach i basenie. Że znowu będziemy się spotykać w klasach i na korytarzach – bez niepotrzebnego dystansu. A szum na łączach nie przebije szkolnego hałasu.

Dobrego czasu 🙂

Bogusław Szopa
Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych
w Siemianowicach Śląskich

Komentarze
Accessibility