Menu Zamknij

II Dzień Bezpieczeństwa Pożarowego i Ratownictwa

26 kwietnia reprezentanci klas III wzięli udział w II Dniu Bezpieczeństwa Pożarowego i Ratownictwa organizowanego przez Straż Pożarną w Parku Tradycji.

Już sam widok trzech wozów strażackich i tylu umundurowanych strażaków w jednym miejscu był dla dzieci przeżyciem. Podczas części wykładowej poruszano wiele ważnych i ciekawych tematów takich jak: czym różni się ogień od pożaru, co może się zapalić i czym jest gaszone, wypalanie traw, tlenek węgla, czy też ratownictwo wodne i lodowe. Uczniowie mieli możliwość ewakuować się z budynku (uciekając przed dymem- czołgając się pod unoszoną folią), zobaczyć akcję ratunkową strażaków, zadzwonić pod numer 998 i zgłosić wypadek, a także przećwiczyć na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Udział w tym wydarzeniu bardzo się dzieciom podobał, z pewnością nauczyli się wielu potrzebnych rzeczy.

Komentarze
Accessibility