Menu Zamknij

Gimnazjaliści w Istebnej

W dniach 19 – 21 września klasa III CGM  nie uczestniczyła w treningach i zajęciach edukacyjnych w ZSS !!! Nieobecność w pełni usprawiedliwiona.

Beskidzkie słońce, gościnność gospodarzy, no i, rzecz jasna, wigor „sportowców” sprawiły, że podwójny triathlon, tj. trzydniowy pobyt w tzw. Trójwsi (Jaworzynka – Istebna – Koniaków) a  ściślej: w ośrodku „Halniak” w Istebnej, przyniósł czas wspólnej zabawy, również, w ramach współzawodnictwa. Była siatkówka, były quady, leśne spacery… Był basen, bo jakże miałoby go zabraknąć. Krótszy wprawdzie od naszego i nie dla bicia rekordów stworzony, lecz wewnętrzne poczucie obowiązku uczniów sprawiło, że kontaktu z wodą odmówić sobie po prostu nie mogli!.

Nade wszystko był, mrożący krew w żyłach opiekunów, pompujący adrenalinę Base Camp. Nie dość, że wszyscy stanęli (dosłownie!) na wysokości zadania, to jeszcze ochoczo na tej wysokości z małpią sprawnością się przemieszczali, trzymając poziom, a co może ważniejsze – pion. Poniżej krótki film obrazujący „tarzanów” w koronach świerków istebniańskich.

Wieczorami płonęło ognisko, a nad ogniskiem kiełbaski. Szanowano ciszę. Gitar i akordeonów nie przywieziono.

„Wagarująca” młodzież pokazała, że w plenerze jest równie grzeczna, kulturalna i…  pomysłowa jak w szkole.

 

                  

Komentarze
Accessibility