Menu Zamknij

Polski jest trendy – rozstrzygniecie konkursu

Polski jest trendy, ale wcale nie taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście uczestnicy I edycji konkursu poradzili sobie dobrze zarówno z pytaniami dotyczącymi poprawności językowej, jak i z krzyżówką frazeologiczną, ortograficznym wierszykiem czy rebusami.

Nie zabrakło też odpowiedzi zabawnych! I tak komisja dowiedziała się, że ktoś, kto późno kładzie się spać, to wcale nie “nocny Marek”, ale “nocny stróż”, a osoba niedojrzała wcale nie ma pod nosem mleka – jak mówimy, używając związku frazeologicznego, ale …np. koper lub piegi. Mimo tych humorystycznych akcentów możemy z zadowoleniem stwierdzić, że siódmo i ośmioklasiści “nie gęsi i swój język znają”, jak mawiał Mikołaj Rej.

A oto wyniki konkursowych zmagań: I miejsce zdobyły ex aequo dwa zespoły – z klasy 8B – Michał ŚWIERC i Julia BEDNAREK i 8C – Asia GAWĘDA i Filip GRUSZCZYŃSKI,

miejsce II przypadło w udziale uczennicom  klasy 8A – Alicji KAŁUŻY I Martynie BURY,

a miejsce III – klasy 8F Agnieszce WOJCIECHOWSKIEJ I Natalii JARZYŃSKIEJ. Tuż za podium znaleźli się natomiast Kacper KOMENDA I Dominika RÓG z klasy 7c

Serdecznie gratulujemy laureatom, życzymy nieustającego zapału w odkrywaniu tajników ojczystego języka i wkrótce zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród.

Organizatorki

Alina Rostalska i Magdalena Hadryś-Sumień

Komentarze
Accessibility