Menu Zamknij

Mistrzynie recytacji!

Dobrą tradycją udziału naszych gimnazjalistów w kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego stała się okupacja podium. Nikogo już nie zaskakują wieści o triumfach i laurach reprezentantów ZSS. Rokrocznie poezja i proza w ustach naszych recytatorów urzeka jurorów najbardziej lub co najmniej bardzo.

Tak też było i w tym roku na deskach siemianowickiej sceny MDK Jordan w ramach pierwszego etapu OKR. Doceniono kunszt interpretacyjny w wykonaniu Alicji Mirek i Julii Puchały. Alicja, obezwładniając zebranych przekazem „Sądu ostatecznego” S. Mrożka i wierszem E.Bishop, stanęła na najwyższym stopniu podium, a jednocześnie to w jej ręce trafiła nagroda publiczności. Natomiast Julii przypadło w udziale miejsce drugie za magnetyczne wykonanie „Legendy na dzień św. Wojciecha Hakera” z cyklu „Żywoty świętych osiedlowych” L. Amejko oraz utworu B. Jasieńskiego “Morga”. Dodać należy, że Alicja i Julia, siłą rozpędu, po prostu powtórzyły sukces ubiegłorocznej edycji konkursu.    

Czekamy zatem na kolejne burze braw i deszcze nagród. Naszych laureatkom gratulujemy !   

Ala i Julia
Komentarze
Accessibility