Menu Zamknij

Sukces naukowy uczniów klasy VIII A

W dniu 17 maja 2019 roku w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach odbył się finał Wojewódzkiego konkursu na pracę badawczą. Uczniowie klasy 8 A Mateusz Kolasiński i Bartosz Materny prezentowali pracę badawczą pod tytułem “Chromatografia barwników tuszu atramentów na różnych fazach stacjonarnych”.

Z przyjemnością informuję, że duet młodych chemików uzyskał tytuł laureatów III miejsca w konkursie wojewódzkim. Praca została przygotowywana w naszej pracowni chemicznej w ramach zajęć Laboratorium Aktywnego Chemika. Opiekunem merytorycznym uczniów była mgr Beata Mendak. Sukces cieszy szczególnie, ponieważ do konkursu zgłoszonych zostało około 50 prac badawczych zawierających ciekawe tezy naukowe. Gratulacje dla naszych laureatów !!!

Komentarze
Accessibility