Menu Zamknij

Erasmusi ZSS na spotkaniu z Posłem Parlamentu Europejskiego

W miniony czwartek, grupa projektowa biorąca udział we flagowym programie wymiany międzynarodowej Erasmus + gościła w murach Zespołu Szkół Sportowych wyjątkowego gościa. Był nim Poseł Parlamentu Europejskiego – pan Łukasz Kohut. W ramach realizacji projektu „Millennials for Europe” mieliśmy ponownie niesamowitą możliwość spotkania oraz poprowadzenia dyskusji pomiędzy uczniami V Liceum w ZSS a naszym gościem specjalnym.

Rozpoczęliśmy spotkanie od przypomnienia wszystkim słynnego śląskiego wystąpienia Pana Posła w Parlamencie Europejskim aby następnie poruszyć wiele ciekawych tematów takich jak tożsamość śląska oraz europejska, energia atomowa, tajniki pracy posła w Brukseli oraz wpływ młodych na decyzje zawierane w Parlamencie. Ciekawostką okazał się fakt, iż pan Poseł również był uczestnikiem programu Erasmus i miał możliwość wyjechania na studia do Finlandii. Dopytywaliśmy również o media społecznościowe, ich role w dzisiejszych czasach oraz publikowane świetnie zrobione zdjęcia autorstwa naszego gościa – pasjonata fotografii.

Pan Poseł Łukasz Kohut cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze pytania niejednokrotnie dzieląc się z nami ogromną wiedzą z zakresu kultury i języka śląskiego oraz ciekawostkami związanymi z jego aktywnością jako europoseł.

Spotkanie odbyło się w małym kameralnym gronie przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego ale mamy nadzieję na kolejne tak inspirujące spotkania w ramach programu Erasmus + w ZSS.

Zdjęcia: Piotr Sobik

Komentarze
Accessibility