Menu Zamknij

ZSS na seminarium kontaktowym w Estonii

Dosłownie parę dni temu zakończyło się seminarium kontaktowe w ramach programu Erasmus Plus, które odbyło się tym razem w pięknej stolicy Estonii – Tallin.

Konferencja “Enhancing Digital Competences in Education Training” miała na celu pokazanie jak cenne w dzisiejszym świecie są kompetencje cyfrowe oraz jak umiejętnie można z nich korzystać w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Ponadto uczestnicy seminarium z różnych krajów mieli za zadanie przedstawić swoją placówkę czy organizację a następnie połączyć się w grupy projektowe aby móc pozyskać partnerów do programu Erasmus Plus wspierającego wymianę uczniów i nauczycieli. Nasza szkoła prężnie pracowała nad projektem wraz z takimi krajami jak Chorwacja, Bułgaria, Łotwa, Estonia oraz Szwajcaria i mamy nadzieję, iż zaowocuje to przyszłym projektem Erasmusa, który będzie również mógł mieć miejsce w naszej szkole. Zespół Szkół Sportowych był reprezentowany na seminarium przez nauczycielkę języka angielskiego Panią Dorotę Gaworską. 

Komentarze
Accessibility