Menu Zamknij

MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

W minionych dniach, dzięki uprzejmości Planetarium Śląskiego, uczniowie naszej szkoły wybrali się w kosmiczną podróż.

Po wejściu do kopuły, uczestnicy pokazów mogli wygodnie rozsiąść się pod rozgwieżdżonym niebem i podziwiać różne niesamowite zjawiska. Nie zabrakło informacji o planetach, gwiazdozbiorach, meteorytach czy kometach. Uczniowie przypomnieli sobie również nazwiska osób zasłużonych w dziedzinie astronomii.
Dzięki technice animacji i ukazaniu trójwymiarowości, wszyscy mogli poczuć się jak w prawdziwym statku kosmicznym.

Seanse “Przy ulicy Astronomów ” oraz “Kometa nad Szwajcarską Doliną”  rozbudziły w uczniach chęć do dalszego zgłębiania tajników kosmosu. Wszyscy byli zachwyceni i z jeszcze większą uważnością będą obserwowali niebo. A może mamy w naszej szkole przyszłego astronoma?

/tekst – Katarzyna Szymańska, zdjęcia – Monika Goj Szołtysik, Izabela Goebel, Barbara Seniuk/

Komentarze
Accessibility