Menu Zamknij

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ale z autyzmem spotykamy się każdego dnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce jest już 400 tysięcy osób w spektrum autyzmu.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.

AUTYZM JEST OBECNIE DIAGNOZOWANY W POLSCE U1 NA 100 DZIECI.

Polska Na Niebiesko to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa. Niech jak najwięcej osób dowie się o akcji!

Możemy w tym dniu poprzeć tę akcję ubierając się na niebiesko lub chociaż jakiś niebieski element stroju. Zachęcamy do wysyłania zdjęć z niebieską okładką książki na bloga biblioteki szkolnej blog.bibliotekazss@gmail.com

Link do kampanii społecznej https://jim.org/

Polecamy kilka książek, które pomogą Wam poznać świat osób z autyzmem.

Komentarze
Accessibility