Menu Zamknij

Ostatnia prosta w walce o Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Uczeń V LO w Zespole Szkół Sportowych Mateusz Chowaniec w najbliższych dniach wystąpi w Mistrzostwach Litwy. Jego trenerem jest nasz nauczyciel i trener Leszek Małyszek. Do Kłajpedy poza najlepszymi Litwinami zjechała czołówka polskiego pływania. Na zawodach tych walczą oni o najlepsze rezultaty, które mogą dać im miejsce w składzie reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021. Mateusz obecnie wypełnił w dwóch konkurencjach minimum B na IO. Na 100m i 200m stylem dowolnym. Są to wyniki dające prawo do ścigania się w wyścigach sztafetowych. Jego wyniki obecnie są w rankingach krajowych 4 czasami. Więc od tego co wydarzy się na Litwie zależeć będzie ostateczny skład naszych sztafet w Tokio. W sztafecie startuje 4 zawodników… Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że pod uwagę przy kompletowaniu drużyny na igrzyska brane są wyniki z wyścigów finałowych. Nie wiemy jak postąpią organizatorzy, kiedy do finału dostanie się większość obcokrajowców (z Polski). A czy wyniki z eliminacji zostaną wzięte pod uwagę? Z naszej strony robimy wszystko aby sen o igrzyskach mógł się spełnić.

Trzymajcie kciuki i ślijcie swoja energię dla Mateusza !!!


Podajemy link do strony zawodów

https://www.swimrankings.net/index.php?page=CalendarDetail&CalendarId=139938692&fbclid=IwAR3Nt_oaAj4S0jR9Tq4tvVvgwtuO_m8iYvsbBhlC5OrbSEGjmA8a1bHc1S8

Planowane starty Mateusza:

– 200 dowolnym – czwartek 27.05 ok godziny 11 (około 10 u nas)

-100 dowolnym -piątek 28.05 ok godziny 11 ( u nas ok 10)

Zapraszamy do śledzenia FB UKS WODNIK SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

https://www.facebook.com/Uks-Wodnik-Siemianowice-1495589534065706


Komentarze
Accessibility