Menu Zamknij

Piąta siła na Śląsku

29 maja 2021 roku w Mikołowie odbył się kolejny finał minsiatkówki dziewcząt. Tak jak w ubiegłym roku uczennice naszej szkoły, które reprezentują barwy MUKS Michałkowice uczestniczyły w turnieju finałowym. Nasz zespół w fazie grupowej grał z Beskidem Skoczów, SMS Radzionków oraz SMS Jastrzębie. W pierwszym meczu ze Skoczowem nasze siatkarki wygrały 2:0, w drugim spotkaniu również wygrały 2:1 z Radzionkowem, a na sam koniec po zaciętej walce uległy 1:2 SMS Jastrzębie. Sytuacja w naszej grupie po rozegraniu wszystkich meczy wyglądała następująco, trzy drużyny: MUKS Michałkowice, Radzionków oraz Jastrzębie miały po dwa zwycięstwa i takim sam stosunek setów wygranych do przegranych, a o awansie do najlepszej czwórki zadecydowały małe punkty, w których to o jeden punkt awans wywalczył z drugiej pozycji SMS Jastrzębie. Nam została walka o miejsca 5-8. Dziewczęta były rozczarowane, że były tak blisko od awansu do czwórki, ale nie poddały się i stanęły na wysokości zadania. Pokazały, że z nimi się nie igra i po dwóch dobrych meczach z MUKS Pasek Będzin i Beskidem Skoczów ostatecznie wywalczyły 5 miejsce na Śląsku. Wszyscy kibice byli pod wrażeniem i zachwycali się niesamowitą grą w obronie naszej drużyny i mądrą sprytną grą w ataku.

Dziewczynom gratulujemy, a rywalom mówimy, że nasze zawodniczki jeszcze wiele razy pokażą na co je stać.

MUKS Michałkowice : Karolina Kramek, Maja Rzemińka, Maja Krupińska, Paulina Wawrzynek, Amelia Próba, Marzena Kicler oraz Julia Kuś. Trenerem drużyny jest Alan Polok.

Komentarze
Accessibility