Menu Zamknij

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III dołączyli do akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”, która została zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową. W tym czasie szczególnie ważne jest przypominanie o profilaktyce. W ramach działań edukacyjnych, nasi najmłodsi uczniowie przypomnieli sobie, jak istotna jest rola higieny oraz przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, a także ubieranie się odpowiednio do pogody.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną, rozwiązywali krzyżówki tematyczne, tworzyli plakaty oraz ulotki przedstawiające najważniejsze zasady w walce z wirusami. Nie zabrakło również lekcji pokazowych przygotowanych przez uczniów oraz ćwiczeń praktycznych z zakresu mycia rąk.   

W galerii znajduje się fotorelacja z części podjętych przez nas działań.

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Komentarze
Accessibility