Menu Zamknij

Dzień Św. Patryka

17 marca, czyli Dzień Św. Patryka, to hucznie obchodzone święto narodowe Irlandczyków. Aby poczuć atmosferę tego święta, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji poświęconej tej tematyce.

Uczniowie nie kryli ekscytacji, gdy okazało się, że zanim pojawili się w szkole, do ich klas zawitał Leprechaun – irlandzki skrzat, który pozostawił im stertę listów z ciekawostkami i zadaniami do wykonania. Wśród nich znalazły się rebusy i zagadki, z którymi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Ponadto, cwany skrzat zaskoczył starsze dzieci przygotowując dla nich quiz sprawdzający wiedzę o Irlandii. Nie zabrakło czasu na naukę słów związanych z Dniem Św. Patryka, które następnie dzieci wykorzystały w pracy grupowej.

Lekcję pełną wrażeń uczniowie zwieńczyli wspólnym tańcem irlandzkim!

Komentarze
Accessibility