Menu Zamknij

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2022

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest pogłębianie wiedzy społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. W tym roku dzień ten wypada w sobotę.

Symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu jest kolor niebieski, dlatego zachęcamy Was, by w poniedziałek, 4 kwietnia założyć na siebie coś niebieskiego 🙂

Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy.

Starajmy się razem tworzyć przyjazne otoczenie, promować empatię i otwartość. Nie zapominajmy, że osoby ze spektrum autyzmu mają odmienne potrzeby i możliwości. Akceptacja tej różnorodności i odmienności rozwojowej przeciwdziała dyskryminacji oraz izolacji. Zachęcamy Was również do zapoznania się z kampanią „Polska na Niebiesko” – organizowanej corocznie przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim: https://www.polskananiebiesko.pl/

Komentarze
Accessibility