Menu Zamknij

W ŚWIECIE CISZY

Jak się porozumieć z drugim człowiekiem, jak zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w świecie, jeśli się nie słyszy?

Uczniowie klasy 5d i 5e uczestniczyli w niezwykłej wystawie w Muzeum Śląskim w Katowicach zatytułowanej ,,Głusza”. Pod okiem kuratorki wystawy i przewodniczki poznawali zasady, którymi kieruje się świat ludzi Głuchych. Niezwykle ciekawa była nauka alfabetu języka migowego. Miganie udawało się uczniom wyśmienicie, a kilka słów i zwrotów zostało zapamiętanych na zawsze. Interaktywne zadania pozwoliły zrozumieć, z jakimi trudnościami w życiu codziennym zmagają się ludzie Głusi.

Muzeum Śląskie oferuje wiele ciekawych zajęć. Na wystawie stałej uczniowie zapoznali się z polskim malarstwem, podziwiali z bliska obrazy Jana Matejki i Stanisława Wyspiańskiego. Przechodząc przez bramę Kopalni ,,Katowice”, znaleźli się w labiryncie korytarzy symbolizujących zawiłą historię Śląska. Uczestniczyli w plebiscycie i powstaniach śląskich, w wydarzeniach pod Kopalnią ,,Wujek”, podziwiali ,,malucha” i meble PRL-u.

Komentarze
Accessibility