Menu Zamknij

Wirusoochrona

W ramach akcji „Wirusoochrona” w klasach I-III odbyły się zajęcia przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną oraz wychowawców. Uczniowie zapoznali się z interaktywną prezentacją multimedialną oraz materiałami dostarczonymi klasom trzecim przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Przypomniano zasady dbania o zdrowie, takie jak: myj ręce, nie dawaj gryza, używaj chusteczek jednorazowych, zasłaniaj nos i usta podczas kaszlu, zdrowo się odżywiaj, dbaj o higienę, przebywaj na świeżym powietrzu. Dzieci utrwalały zasady prawidłowego mycia rąk, biorąc udział w zajęciach praktycznych. W akcję włączyła się również  świetlica szkolna – uczniowie wykonali w niej wywieszki przypominające o myciu rąk, które zawisły w szkolnych toaletach.

Komentarze
Accessibility