Menu Zamknij

Wrażenia z Brukseli i Londynu

Uczniowie ZSS wrócili z wycieczki do Belgii i Wielkiej Brytanii. Niezapomnianym wrażeniem była wizyta w Europarlamencie w Brukseli. Dzięki uprzejmości europosła Łukasza Kohuta uczniowie zasiedli w ławach poselskich i z balkonu podziwiali salę obrad europarlamentarzystów. Nasza opiekunka i przewodniczka, pani Ola Żukowska, absolwentka liceum im. J. Słowackiego w Chorzowie, opowiedziała mnóstwo ciekawostek o pracy posłów.

Słynne klify Dover podziwialiśmy z pokładu promu, na który dostaliśmy się po ekscytującej odprawie paszportowej. W królewskim obserwatorium astronomicznym w Greenwich okazało się, że z łatwością można przekroczyć południk zero. Wiele emocji przysporzyła wizyta w Muzeum Figur Woskowych- Agent James Bond chętnie pozował do zdjęć. Ulice Londynu zachwycały licznymi czerwonymi budkami telefonicznymi i oryginalnymi autobusami. London Eye i Big Ben skradł serca uczniów. Tu powstało najwięcej fotek. Spacer uliczkami miasta, zwiedzanie słynnych miejsc i gmachów urzędowych z Pałacem Buckingham na czele oraz wizyta w licznych muzeach dostarczyły wielu emocji.

Film na szkolny kanał w przygotowaniu, oczekujcie.

Komentarze
Accessibility