Menu Zamknij

Mistrzostwa Europy – hokej na trawie

To były bardzo pracowite wakacje naszych reprezentantów!

Wakacje dobiegły końca. Jedni wypoczywali, a drudzy wręcz przeciwnie! W tej drugiej grupie są na pewno hokeiści na trawie. Na początku lipca w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 16. Reprezentacja Polski kobiet zdobyła złote medale, a w składzie biało-czerwonych znalazła się Wiktoria Brzezińska. W turnieju mężczyzn zaś ogromny sukces odniósł Filip Gieca. Nasz hokeista wywalczył z kadrą Polski brązowy „krążek”.

Krótkie wakacje miał też Tomasz Kawa. Nasz nauczyciel był trenerem współpracującym na dwóch turniejach o Mistrzostwo Europy. Najpierw znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski seniorów, która uplasowała się na czwartym miejscu we francuskim Cambrai, a kilka dni później poleciał do szkockiego Glasgow. Tam wraz z reprezentacją Polski seniorek zdobył brązowy medal. Wiktoria i Filip to oczywiście uczniowie grupy sportowej hokeja na trawie naszego ZSS.

Ogromne gratulacje!
Komentarze
Accessibility