Menu Zamknij

Nowy rok szkolny

W pięknej pogodzie, mimo wczorajszej ulewy odbyła się uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego w naszej szkole.

Foto: Henryk Lazar
Jednoczenie w czasie uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę, która została umieszczona na budynku szkolnym w 35 rocznicę otwarcia Szkoły Podstawowej nr 12, której bezpośrednim następcą jest Zespół Szkół Sportowych. Na uroczystości pojawiło się wielu byłych nauczycieli szkoły na czele z wieloletnim dyrektorem Mirosławem Wyszyńskim.

Foto: Henryk Lazar
Nie obyło się bez tradycyjnych wystąpień. Glos zabrał dyrektor ZSS Bogusław Szopa, oraz profesor  Eugenia Rostańska, wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców SP 12.

Program artystyczny przygotowały tym razem klasy 3b i 3f Gimnazjum nr 1. Przygotowane skecze ukazały greckich bogów którzy przenieśli się do naszej rzeczywistości nie mogąc się nadziwić zwyczajom tu panującym.

Uroczyste rozpoczęcie roku świętowali równie uroczyście pierwszaki. Zaopatrzeni w odpowiednich rozmiarów tradycyjne tyty, nie umieją się doczekać pierwszych zajęć. Uroczystość rozpoczął dyrektor ZSS Bogusław Szopa oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Joanna Janta. Już niedługo zawitamy do podstawówki, żeby dowiedzieć się jak maluchy czują się w nowym otoczeniu. 

Foto: Sabina Frankowska-Zięcina
Foto: Sabina Frankowska-Zięcina

Już jutro prawdziwy start.

Komentarze
Accessibility