Menu Zamknij

Dzień Kropki w SP8

Już od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, talentów i odwagi. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Motyw kropki był obecny tego dnia w różnych naszych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie oraz wypowiedzi o swojej wyjątkowości. Czytano historię Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach szkoły.

Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Komentarze
Accessibility